top of page
Wood Piles

HAKKIMIZDA

9 Şubat 2019 tarihinde Dernekler Yasası uyarınca kurulan Kıbrıs Türk Mobilya Sanayicileri Derneği, mobilya işleri ile uğraşan gerçek ve tüzel kişileri ortak çıkarları için bir araya getirmek, onları kayıt ve kontrol altına almak, üyelerin karşılıklı dayanışmalarını sağlamak ve üyelerinin haklarını korumak amacıyla kurulmuştur.

Ana misyonuna ek olarak, gerektiğinde ham madde temini için üyelere yardımcı olmak, yerli üretimi teşvik ederek dış kaynaklı mobilya, mutfak ve ahşap doğrama ithalatına olan talebi azaltmak, yerli üretimi dıştan ithal edilenlerle rekabet edebilecek kalite ve fiyata ulaştırmak, yeni üretim biçimlerini araştırmak ve ülkemizin ekonomik kalkınmasına katkıda bulunmayı ilke edinmiştir.

Sektörde çalışan farklı boyutlardaki birçok işletmeyi temsil eden Kıbrıs Türk Mobilya Sanayicileri Derneğinin 61 üyesi bulunmaktadır.

Şubat 2019'da gerçekleştirilen Genel Kurul'a göre belirlenmiş Yönetim Kurulu ve Disiplin Kurulu ;

Yönetim Kurulu

H%C3%BCseyin_Ciddi_edited.jpg

Hüseyin Ciddi

Başkan

31 Mart 1977  tarihinde Girne’de doğan Hüseyin Ciddi, Anafartalar Lisesinden mezun olduktan sonra, 1997 yılında mesleğe başladı. Halen, Ciddi Mutfak Ltd.'in direktörü olarak çalışmaktadır. 2019 yılından beri K.T. Mobilya Sanayicileri Derneği Başkanlığı görevini sürdürmektedir. Evli ve 2 çocuk babasıdır.

Ahmet_Celer_edited.jpg

Ahmet Çeler
Başkan Yardımcısı

 

10 Eylül 1969 yılında Lefkoşa’da doğdu. Sedat Semavi Endüstri Meslek Lisesinden mezun olduktan sonra 1985 yılında mesleğe adım attı. Halen, Çeler Ahşap & Dekor Ltd. direktörü olarak çalışmaktadır. 2019 yılından beri K.T. Mobilya Sanayicileri Derneği Genel Sekreterliği görevini sürdürmektedir. Evli ve 2 çocuk babasıdır.

7f9d72b1-0539-4c26-ad5f-492d7073ba27.jpg

Mustafa Onuk
Genel Sekreter

10 Ağustos 1978 yılında Gazi Mağusa'da doğdu. Yakın Doğu Üniversitesi'nden mezun olduktan sonra, 2004 yılında mesleğe başladı Halen Arredo Design  Direktörlüğü görevini yürütmektedir 2023 yılından beri K.T. Mobilya Sanayiciler Derneği yönetim kurulunda Genel Sekreter olarak görev almaktadır. Evli ve 1 çocuk babasıdır.

Kıbrıs Türk Mobilya Sanayicileri Derneği Logo
Erdogan_As%C4%B1k_edited.jpg

Erdoğan Aşık
Sayman

22 Şubat 1986 yılında Lefkoşa'da doğdu. Yakın Doğu Üniversitesi‘nden mezun oldu. 1998 yılında mesleğe başladı. Halen, Woodline Ahşap ve Qütükcü Direktörlüğü görevini yürütmektedir. 2019 yılından beri K.T. Mobilya Sanayicileri Derneği Yönetim Kurulunda  görev almaktadır. Evli ve 1 çocuk babasıdır

d7c7463f-aefd-49a4-b3bf-570a583aebbd.jpg

Eda Kervanlı
Sosyal Organizasyon Sorumlusu

26 Nisan 1982 yılında doğdu. Lefke Avrupa Üniversitesi Mimarlık Fakültesi'nden mezun oldu ve aynı bölümden yüksek lisansını tamamladı. Bedinn Manufacturing Ltd.Direktörü ve İç Mimar olarak görevini yürütmektedir. 2021 tarihinden beridir K.T. Mobilya Sanayicileri Derneği Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapm.

Mehmetali_Berberoglu_edited.jpg

Mehmetali Berberoglu

YK Danışmanı

14 Aralık 1969 yılında Lefke Yeşilyurt’ta doğdu. İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nden mezun olmasının ardından 1991 yılında mesleğe başladı. Halen, Maryap Ltd. Direktörlüğünü yürütmektedir.

2019 yılında beri K.T. Mobilya Sanayicileri Derneğinde Yönetim Kurulu Danışmanı olarak görev almaktadır.

YÖNETİM KURULU YEDEK ÜYELER
  • Ahmet BORUCU

  • Buğra BİREN

DENETLEME KURULU
  • İlker YAŞAR

  • Raif DOSTBİLEN

  • Arçın İZCİ

 

DİSİPLİN KURULU
  • Gassan YÜKSEK

  • Raci YILDIZ

  • Metin YAMAN

Misyonumuz

Mobilya işleri ile uğraşan gerçek ve tüzel kişileri ortak çıkarları için bir araya getirmek, onları kayıt ve kontrol altına almak, üyelerin karşılıklı dayanışmalarını sağlamak ve üyelerinin haklarını korumak.

Carpenter Leaning on Piece of Wood
Our Mission
Carpenter Measuring Wood

Vizyonumuz

Yerli üretimi ithal ürünlerle rekabet edebilecek kalite ve fiyata seviyesine ulaştıran, sektörün inovatif gelişimine ve ülkemizin ekonomik kalkınmasına katkıda bulunan bir kurum olmak.

Bize Katılın!

bottom of page