top of page
Search

1. Mobilya Fuarı büyük ilgi gördü

Updated: Aug 18, 2020

Birinci Mobilya Fuarı ve 10. Evlilik ve Düğün Hazırlıkları Fuarı, 23 Ocak 2020 tarihinde düzenlenen törenle açıldı.Birinci Mobilya Fuarı ve 10. Evlilik ve Düğün Hazırlıkları Fuarı düzenlenen törenle açıldı. Atatürk Kültür Parkı ve Fuar Alanı’nda yer alan fuarlar, 26 Ocak gününe kadar ziyaret edildi.

Fuarın açılışında Birinci Mobilya Fuarı’nın açılışında bir konuşma yapan Türkiye Cumhuriyeti Lefkoşa Büyükelçisi Ali Murat Başçeri, Mobilya Sanayiciler Derneği’nin kendisini ziyaret ettiğinde onların heyecanının kendisine de yansıdığını ifade ederek, Türkiye Cumhuriyeti olarak her zaman üretenin yanında olacaklarını vurguladı. Başçeri, ekonominin üretimle geliştiğini ve bunun da refahı getireceğini ifade etti.


Ekonomi ve Enerji Bakanı Hasan Taçoy da konuşmasında, aynı anda açılışı yapılan iki fuarın kendisini gururlandırdığını ifade ederek, üretimin istikrara dayandığını belirtti. Taçoy, istikrarı sağlamak için de üretim, yaratıcılık ve standardın sağlanmasıyla sektörlerin ilerlediğini ve ardından da yurt dışı pazarlara hitap eder noktaya ulaşılabileceğini söyledi.


Meclis Başkan Yardımcısı Zorlu Töre, yerli üretimin yatırımının korunması gerektiğine dikkati çekerek, hükümet ve devlet olarak yerli üretimin korunması için üzerlerine düşeni yapacaklarını kaydetti.

5 views0 comments

Comments


bottom of page